Poszukujemy młodych (12-18 lat) osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami chętnych do wspólnej przygody

Szanowni Państwo,

Fundacja Akceleracji I Inkubacji Biznesu realizująca projekt innowacji społecznej pn, “Zagrajmy w dorosłość!” w ramach Wielkopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych zaprasza Społeczność Ośrodka do współudziału w naszym projekcie. Celem innowacji jest stworzenie I przetestowanie gry planszowej w konwencji fantasy, dzięki której młodzież z niepełnosprawnościami zyska atrakcyjne, dostosowane do swoich potrzeb I przyjazne narzędzie do kształtowania I utrwalania praktycznych umiejętności wykorzystywanych w codziennym życiu. Gra adresowana jest do osób w wieku 12-18 lat z niepełnosprawnością ruchową, lekką niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężeniami ww. dysfunkcji.

Jeśli Państwa dziecko:

-ma trudności z wykonywaniem takich czynności jak: samoobsługa, przygotowanie posiłku, posprzątanie pokoju, napisanie maila, zaplanowanie wolnego czasu, choć sądzą Państwo, że jest wystarczająco sprawne aby to zrobić samodzielnie lub z pomocą;

-jest przygnębione własną niepełnosprawnością, koncentruje się na tym, czego nie może zrobić;

-naukę samodzielności kojarzy z bólem, nudą lub przykrym obowiązkiem;

-ma trudności w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi

to jemu i Waszej rodzinie może pomóc gra planszowa, którą przygotowujemy we współpracy ze specjalistami, rodzicami i samymi osobami niepełnosprawnymi.

Zapraszamy do udziału w:

-spotkaniach warsztatowych grupy roboczej, mającej przygotować specyfikację gry, w tym listę zadań,  w których opanowaniu gra powinna wesprzeć młodzież;

-rozgrywaniu gry przez młodzież. Gwarantujemy nieodpłatnie: materiały do gry,  wsparcie specjalistów (pedagoga, psychologa, coacha) w organizacji rozgrywek oraz wsparcie wykwalifikowanych asystentów w realizacji przez młodzież zadań w grze.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Grę, która powstanie w ramach innowacji będą Państwo mogli bez trudu wydrukować na domowej drukarce.  Do udziału w projekcie zaprosimy 3 młode osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami. W przypadku Państwa zainteresowania uczestnictwem we wdrażaniu innowacji, prosimy o jak najszybszy kontakt z Anną Marciniak – Zdybał: tel. 537 961 466 (czynny w dni robocze od 9 do 16)   lub e-mail annam@faib.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *