BADANIA

W grudniu specjaliści z Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oddział w Poznaniu, przeprowadzili badania sprawności psychofizycznej osób testujących innowacje.Wyniki badań zostaną porównane z wynikami przeprowadzonymi przed przystąpieniem do testowania innowacji.  

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy 2019 Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI ROPS Z POZNANIA

W dniu dzisiejszym odwiedziły nas Panie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.Pani Magda koordynator naszej Innowacji z zainteresowaniem dopytywała o etapy realizacji innowacji oraz zaangażowaniu podopiecznych naszego Domu podczas testowania. Testowanie kończy się, mimo to my nadal uczęszczamy do naszego Ogrodu.Jest późna jesień, liście już opadły ale nasze zwierzątka każdego dnia z zadowoleniem czekają…

CO SŁYCHAĆ W OGRODZIE?

Temperatura powietrza dzisiejszej nocy poniżej 0, dbamy o zwierzęta aby nie zabrakło im ciepłego posłania i zróżnicowanego posiłku bogatego w witaminy i składniki mineralne. Dla ptaków odwiedzających nasz ogród pan Marek na zajęciach stolarskich zbudował karmnik.Będziemy dokarmiać i podziwiać ptaki odwiedzające ptasią stołówkę.    

TARGI VIVA SENIORZY

19.10.2018 mamy zaszczyt gościć w Poznaniu na Targach VIVA Seniorzy. Na Stoisku Innowacji Społecznych prezentujemy nasze innowacje: „Medycyna leczy a natura uzdrawia. Utworzenie ogrodu sensorycznego dla osób zależnych w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie”, oraz „Stolik pamięci”. Na Targach przeprowadzamy aktywne warsztaty dla seniorów z tworzenia „mikro ogrodów w szkle”, oraz warsztat plastyczny z tworzenia …

JESIEŃ W OGRODZIE

Od trzech tygodni mamy kalendarzową jesień. Jest piękna słoneczna pogoda, kwiaty nabrały intensywnych kolorów.Pojawiło się też dużo kolorowych liści które zbieramy aby później zasuszone służyły na zajęcia terapeutyczne, wykorzystujemy znalezione szyszki i żołędzie jako elementy dekoracyjne do jesiennych stroików.

VIII POZNAŃSKI DZIEŃ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

15 września 2018 r. uczestniczyliśmy w VIII Poznańskim Dniu Organizacji Pozarządowych.W strefie Innowacji Społecznych zaprezentowaliśmy jak w ramach innowacji „Medycyna leczy a natura uzdrawia ” powstawał z zaangażowaniem podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie ogród sensoryczny.W ramach spotkania odbyły się również warsztaty w których każdy mógł sam stworzyć własny mini ogród w szkle.    

KRÓLIKI I KURY

Po okresie adaptacji kury i króliki czują się u nas świetnie. Kury pozwalają się głaskać i znoszą jajka. Króliczki same wychodzą z klatek witając nas każdego dnia. Przyglądamy się jakie są zwinne i ciekawe świata, godzinami możemy przebywać przy zagrodach zwierząt podziwiając naszych pupili.  

WRZESIEŃ

Wrzesień powitał nas piękną pogodą.W ciepły poranek miło jest posiedzieć przy oczku wodnym wsłuchując się w odgłosy wody spływającej po kamieniach.Wrzosiec posadzony, wymaga teraz pielęgnacji. Na podniesionych grządkach zasialiśmy sałatę, podlewamy i oczekujemy na efekty.  

ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE GRUPOWE

Podczas ostatnich zajęć zrodził się pomysł nazrywania śliwek i wypieku ciasta drożdżowego. Panie wymieniały się wiedzą na temat przepisu na najlepsze ciasto drożdżowe ze śliwkami i zabrały się do wypieków.Propozycją podopiecznych było skosztowanie wypieków pod altanką ogrodową, jednak ze względu na deszcz spotkanie przeniesiono do Dziennego Domu „Senior+”. Podopieczni przy wspólnej kawie i placku zadecydowali,…