Hej ho, hej ho, na wycieczkę by się szło

Nie tylko pokój seniora przechodził metamorfozy i zmiany w trakcie trwania projektu. Seniorzy przed przystąpieniem do udziały opowiedzieli o swoich marzeniach wobec wycieczki, na którą zostali zabrani w czasie remontu. Każdy z seniorów inaczej ją sobie wyobrażał. Pani Weronika odwiedziła Kórnik, Pani Bożena i Pani Helena udały się do salonu kosmetycznego, a Pan Wojciech poczuł wiatr we włosach jadąc ulicami czerwonym kabrio.

Każda wycieczka była wyjątkowa, tak samo z resztą jak każdy z Uczestników innowacji!:)

O tym, jakie marzenia związane z wycieczką miała część seniorów można przeczytać w relacji jednej z uczestniczek wyjątkowych wypraw TU.

Remonty a przy tym duuużo radości!

Mój własny kąt to innowacja, dla której warto się pobrudzić! Przekonali się o tym wolontariusze pracowniczy realizujący metamorfozy w pokojach seniorów- mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Praca trwała cały dzień i obejmowała – w zależności od pokoju i potrzeb seniora – malowanie/tapetowanie ścian, zawieszanie uchwytów, półek, suszarek, szafek łazienkowych, wymiana mebli, aranżacja tarasu i wiele innych elementów, które były często przez wolontariuszy ręczne skręcane, składane, sklejane, zawieszane, przywiercane, przybijane i wkręcane. Na koniec jeszcze pamiątkowe grupowe zdjęcie i można zaprosić seniora do zobaczenia jego „własnego kąta” w zupełnie innej odsłonie!

Szkolenia wolontariuszy pracowniczych

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność przeprowadzić szkolenie dla wolontariatu pracowniczego firmy Franklin Templeton Investments w Poznaniu.

Przedstawiliśmy założenia testowania modelu oraz główną bohaterkę – Panią Bożenę, której pokój przejdzie metamorfozę  – właśnie za sprawą pracowników Franklina.

Marzeniem Pani Bożeny jest m.in. możliwość częstszego wychodzenia na balkon czy lepszego naświetlenia pokoju.


” Większość designerów nie projektuje z myślą o swoich dziadkach i rodzicach”

Polecamy uwadze bardzo ciekawy artykuł pt.  Większość designerów nie projektuje z myślą o swoich dziadkach i rodzicach. 

Przy przygotowaniach do realizacji testowania modelu w ramach projektu Mój własny kąt odwiedziliśmy pierwsze Wzorcowe Mieszkanie Seniora w Polsce – autorstwa Państwa Agnieszki i Jan Cieśla! Projekt u Siebie mimo wieku został opisany w artykule jako przykład dobrych praktyk. 

Zdecydowanie warto także zapoznać się z projektem Dom, proj. Marta Morawska-Omalecka, w którym to także wprowadzono zmiany i spersonalizowano mieszkania seniorów w odpowiedzi na ich potrzeby i możliwości (czasami i ograniczenia).

Artykuł znają Państwo tu: http://www.fpiec.pl/design/design-dla-seniorow

Udział w II ogólnopolskiej konferencji „Strefa projektów edukacyjnych i społecznych”

Miło nam poinformować, że już w najbliższą środę 14.03.2018r. podczas konferencji „Strefa projektów edukacyjnych i społecznych” będziemy mieli możliwość opowiedzieć o testowaniu modelu w ramach innowacji społecznej WINS i projektu Mój własny kąt.

Tytuł prelekcji:
Mój własny kąt – projekt innowacji społecznej realizowany w poznańskich Domach Pomocy Społecznej.

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ DLA OSÓB Z ZEWNĄTRZ TO OŚRODEK, DLA SENIORÓW TO DOM…

Przypominamy, że w założeniach innowacji jest:

STWORZENIE MODELU POPRAWY JAKOŚCI ŻYCIA
MIESZKAŃCÓW I ICH PRZESTRZENI MIESZKALNEJ W
DOMACH POMOCY SPOŁECZNEJ PRZEZ GRUPY
WOLONTARIUSZY (W TYM WOLONTARIUSZY PRACOWNICZYCH).

Projekt Mój własny kąt w liczbach:

  • 10 SENIORÓW
  • 50 WOLONTARIUSZY
  • 10 METAMORFOZ MIESZKAŃ
  • 10 MIĘDZYPOKOLENIOWYCH PODRÓŻY
  • WYPRACOWANIE  1 REKOMENDACJI DO DALSZYCH
    TAKICH DZIAŁAŃ W PRZYSZŁOŚCI!

Witaj, świecie!

97 wstępnych specyfikacji
45 rozmów pitchingowych
27 rekomendacji do otrzymania grantu…..w tym 1 nasza!

Bardzo nam miło, że Stowarzyszenie CREO wraz z projektem MÓJ WŁASNY KĄT znalazło się w gronie Wielkopolskich Innowatorów Społecznych!

Zapraszamy do dołączenia do wspaniałej podróży i obserwowania naszych działań zmierzających do końcowego efektu, jakim będzie STWORZENIE MODELU POPRAWY JAKOŚCI ŻYCIA MIESZKAŃCÓW I ICH PRZESTRZENI MIESZKALNEJ W DOMACH POMOCY SPOŁECZNEJ PRZEZ GRUPY WOLONTARIUSZY (W TYM WOLONTARIUSZY PRACOWNICZYCH).

To będzie wspaniała przygoda zarówno dla nas, jak i dla seniorów oraz wolontariuszy!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu MÓJ WŁASNY KĄT:   WINS – prezentacja