Nowy Rok!!!

W nadchodzącym Nowym Roku przede wszystkim siły, bo to od niej zależy jaki ten rok będzie. Pamiętajcie wszystkie sukcesy ostatnich 12 miesięcy, by móc je powtórzyć i wszystkie porażki, by móc ich uniknąć. Szczęście i zdrowie też nie zawadzą.

Produkt końcowy Innowacji

Początkowo produktem końcowym naszej Innowacji miał być film instruktażowy pokazujący powstanie działania naszego modelu wsparcia. Prace nad nim dobiegają końca. Doszliśmy jednak do wniosku, że trzeba go wzbogacić o dodatkowe informacje. W związku z tym powstanie „Narzędziownik Innowacji”. Będzie to plik PDF w którym znajdą się wzory pism, zdjęcia i opisy wypracowane na potrzeby naszych działań projektowych. Plik wraz z…

Read More

Coś się kończy… Coś zaczyna…

Dobiegł końca etap testowania Innowacji. W przeciągu pół roku nasze wsparcie otrzymało sześć osób. Były to osoby z niepełnosprawnością ruchową nabytą. Wszystkie działania prowadzone przez nas mają na celu jak największą samodzielność i niezależność. Kinga za kilka dni staje na komisję lekarską i myśli o powrocie do pracy. Wróciła również do pisania książki, którą zaczęła przed wypadkiem. Bierze czynny udział…

Read More

Filmy instruktażowy

Produktem końcowym naszej Innowacji ma być film instruktażowy pokazujący powstanie oferowanego przez nas modelu wsparcia. Będzie to instrukcja jak krok po kroku tworzyliśmy grupę doradców pierwszego kontaktu oraz siatkę instytucji między którymi jest przepływ informacji na temat osób potrzebujących wsparcia. Film będzie gotowy do końca roku.      

Zbliża się koniec…

Testowanie naszej innowacji dobiega końca. Wiele dobrego udało się przez ten czas zrobić i mamy nadzieję, że masz model będzie pomocny innym organizacjom. Przed nami jeszcze zrobienie instruktażu w formie filmu. Od początku listopada ruszamy z kręceniem materiału. Na podsumowanie w szczegółach całego projektu przyjdzie jeszcze czas….

Jesiennie

Dziś za oknem pojawiło się słońce i wspominamy ostatnie ciepłe dni jesieni oraz wydarzenia z ostatniego miesiąca.                    

Po dwóch latach ponownie za kółkiem

Gracjan 2 lata temu uległ wypadkowi wskutek którego doznał urazu mózgowo-czaszkowego. Ma niedowład lewej części ciała. Marzeniem Gracjana było ponowne samodzielne prowadzenie auta. Umożliwiliśmy mu to a dokładniej nasz instruktor niezależnego życia Piotr użyczył swojego samochodu. Gracjan pierwszy raz w życiu prowadził auto z automatyczną skrzynią biegów i oprzyrządowaniem dla osób niepełnosprawnych. Przełamał swoje bariery i teraz będzie już tylko…

Read More

Szukamy źródeł finansowania

W dniu 25 września odbyło się spotkanie z pracownikami poznańskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Cały czas szukamy finansowania naszego modelu wsparcia. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje pozytywnymi rozwiązaniami.       

Nowy wózek

Jerzy dostał nowy wózek. Póki nie dostanie własnego, aktywnego wózka będzie korzystał z uprzejmości i sprzętu Joanny. Wraz z nowym nabytkiem został przeszkolony w kwestii ustawień i serwisowania wózka. Teraz w razie potrzeby sam przy nim zrobi naprawy.  

Aktywna rehabilitacja

Panowie Jerzy i Andrzej pierwszy raz uczestniczyli w treningu aktywnej rehabilitacji. Była praca, był pot i zaangażowanie. Oby tak dalej. Do zobaczenia na kolejnych treningach. Panie Kinga i Magda póki co korzystają z indywidualnego wsparcia a Łukasz przebywa na turnusie rehabilitacyjnym.